Şartlar ve Koşullar

Webnode'a hoşgeldiniz!


Webnode; Gartenstrasse 3, 6304, Zug, İsviçre'de bulunan Webnode AG şirketinin sahip olduğu ve bu şirket tarafından kaynak sağlanan internet odaklı bir servis/üründür.

Halihazırdaki Şartlar ve Koşullar, "webnode.com" websitesi ve içeriği dahil olmak üzere, tüm Webnode ürünlerinin ve servislerinin kullanımı içindir. Bu Şartlar ve Koşullar; Hizmet Şartları , Alan Adları Politikaları ve Gizlilik Politikası gibi dökümanları içerir.

WEBNODE.COM VE/VEYA UZANTILI SİTELERİ, HERHANGİ BiR WEBNODE ÜRÜNÜNÜ VEYA SERVİSİNİ KULLANARAK; AŞAĞIDA BELİRTİLEN ŞARTLARI VE/VEYA HER TÜRLÜ POLİTİKAYI VE BUNLARIN İÇERİKLERİNDE YAPILACAK DÜZENLEME VE DEĞİŞİKLİKLERİ KABUL ETMİŞ BULUNUYORSUNUZ. EĞER BU ŞARTLARI VE KOŞULLARI KABUL ETMİYORSANIZ VEYA BU ŞARTLARA BAĞLI KALMAK İSTEMİYORSANIZ; WEBNODE WEBSİTESİNİ, ÜRÜNLERİNİ VEYA SERVİSLERİNİ KULLANMAYINIZ. Webnode AG; yasal değişiklikler, endüstriyle ilişkili değişiklikler ve mevcut durumdaki herhangi diğer değişiklikleri dikkate alarak, herhangi bir zamanda, koşullar ve şartları takdir ettiği şekilde güncelleme hakkını saklı tutar. Bu anlaşmanın en güncel versiyonu “webnode.com” websitesinde mevcuttur, fakat Webnode AG; kullanıcıları, Şartlar ve Koşullar'da yapacağı bir güncelleme hakkında bilgilendirmek zorunda değildir. Bu yüzden, tüm kullanıcılarımızın bu anlaşmanın tamamını okumasını ve belirli aralıklarla yeniden gözden geçirmesini şiddetle öneriyoruz.

Not: Şartlar ve koşulların İngilizce ve Türkçe versiyonları arasındaki uyuşmazlık halinde İngilizce sürümü geçerlidir. İngilizce sürümü www.webnode.com sayfasında mevcuttur.

HİZMET ŞARTLARI

Kanuni olarak reşit sayılan ve bağlayıcı bir anlaşma oluşturması yasal olarak mümkün olan tüm bireyler; Webnode websitesi, içeriği, ürünleri ve servislerini kullanabilir. Webnode hizmetlerine ve/veya ürünlerine ulaşmayı istemeniz halinde, kimlik veya iletişim bilgilerinizin yazılı olduğu belgeyle birlikte, bu kriterlere uygun olduğunuzu gösteren delilleri sağlamanız gerekebilir.

Bu Hizmet Şartları yalnızca Bizi ve Kullanıcıları ilgilendirir. Başka şahısların bundan istifade etmeye hakkı yoktur.

Herhangi bir mahkeme ya da benzeri bir yetkili mercinin, Hizmet Şartları'nın herhangi bir hükmünün geçersiz yahut uygulanamaz olduğuna karar vermesi durumunda, bu hükümler geçersiz sayılacak ve silinecektir fakat kalan Şartlar ve Koşullar kesinlikle geçerliliğini sürdürecektir.

İşbu Hizmet Şartları'nın, Webnode'a kaydınız esnasında kabul etmiş olduğunuz şartlar ve koşullarla uyuşmaması hâlinde, – Webnode Müşteri Hizmetleri Departmanı tarafından sağlanan ek bir belgede aksi belirtilmediği takdirde – aşağıdaki Hizmet Şartları geçerli olacaktır.

1. Tanımlar

Şartlar ve Koşullar kısmında göreceğiniz her "Siz","Kendiniz" ve "Kullanıcı" kavramları; Webnode web sitesini, ürünlerini ve servislerini kullanıcı sıfatıyla kullanan size işaret eder ve "Sizin" kavramı buna bağlı sahiplik anlamı taşır. “Biz” ve “Webnode” kavramları ise Webnode AG'ye işaret eder ve "Bizim" ve “Webnode‘un” kavramları buna bağlı sahiplik anlamını taşır. "Kullanıcı bilgileri" Siz'in tarafınızdan Biz'e, Webnode web sitesi aracılığı ile sağlanan kişisel bilgiler anlamına gelir. “Websitemiz” kavramı, “webnode.com” ve tüm bağlantılı websitelerine işaret eder. Fakat, “Webnode sitesi” kavramı Kullanıcı'larımızın, Webnode sistemi aracılığıyla oluşturdukları websitelerine işaret eder. “Üçüncü şahıs” kavramı, Webnode AG ile ilişkili olmayan herhangi bir kişi/kurum/şirkete işaret eder.

2. Mevcut Hizmetler

2.1 Ücretsiz Sürüm
Webnode'un, websitesi oluşturmak ve sunmak için kullanabileceğiniz temel ürünü, tüm Kullanıcılar için tamamen ücretsizdir. Ücretsiz versiyonlarımızın özellikleri, belirtilen websitesi türüne göre değişiklik gösterir. Kişisel website ücretsiz sürümü 100 MB, Kurumsal website ücretsiz sürümü 10 MB belleğe sahiptir, fakat her iki sürümde de aylık 1 GB bant genişliği ve sitenin mobil versiyonu mevcuttur. E-ticaret websitesinin ücretsiz sürümü 10 MB belleğe ve aylık 1 GB bant genişliğine sahiptir, sitenin mobil versiyonu mevcuttur, dükkânda 10 ürün bulundurmak mümkündür, ödemeler kredi kartı ya da PayPal üzerinden yapılır.

2.2 Premium Hizmetler
Bellek kapasitesini arttırmak, bir domain edinmek ve hattâ eşsiz bir websitesi tasarımı veya içeriğine sahip olmak gibi gereksinimleriniz olması hâlinde, talimatlarınıza uygun şekilde oluşturulmuş Premium hizmetlerimizden bir veya daha fazlasını edinebilirsiniz. Bu hizmetler, yukarıda belirtilen özelliklerin yanında Premium Müşteri Hizmetleri, yedekleme ve kurtarma, firma istatistikleri, kişiye özel uyarlanmış altbilgi, online reklam kampanyaları ve daha birçok mevcut veya hazırlanmakta olan hizmetleri içerir.

3. Ücretli Hizmetler

3.1 Ücretler
Tüm hizmetlerin, işin yapılması için gereken çaba ve zaman miktarına gore belirlenmiş, sabit bir fiyatı ya da fiyat aralığı vardır. Piyasa değişiklikleri hesaba katılarak bu fiyatlarda ayarlamalar yapılabilir ya da bu fiyatlar geçici olarak özel fiyatlar/promosyon fiyatları ile değiştirilebilir. Fiyat değerleri, yerel para birimine veya ABD dolarına göre belirlenir. Fiyat tablomuzu incelemek için lütfen buraya tıklayın.

3.2 Premium Servislerin Satın Alımı
Tüm premium hizmetlerimize Projenizin Yönetimi bölümünden ve aynı zamanda http://www.webnode.com.tr/pricing/ adresinden ulaşılabilir. Daha fazla bilgi edinmek ya da premium hizmetlerimizden birini satın almak için http://www.webnode.com.tr/iletisim/ adresinden Müşteri Hizmetleri Departmanımızla irtibata geçebilirsiniz.

4. Domain Adı (Ücretli Bir Servis)

4.1 Domain Adı Kaydı ve Mülkiyeti
Domaini satın alan kişi ya da şirket, onun yasal sahibidir. Webnode, Siz ve domain adı dağıtan şirket arasında sadece teknik yönetici ve aracı olarak görev yapar. Fakat Sizin (domain sahibinin) domaini yenilememe kararı vermeniz durumunda, domainin süresinin bitmesi ve sona ermesi sonucunda ve sonrasında ortaya çıkabilecek herhangi bir sorundan Webnode mesul değildir. Bununla birlikte, lütfen tüm domain türlerinin bir bekleme süresi olmadığını, bu yüzden domaini yenilememeniz durumunda domain adını başka bir internet kullanıcısına kaptırabileceğinizi gözönünde bulundurun.

4.2 Domain Yenileme
Alan adınız, projenizin yönetiminde bulunan son kullanma tarihinden bir gün öncesine kadar yapılan ödemelerde yenilenebilir. Son kullanma tarihi alan adınızın geçersiz olacağı, işlevinin sona ereceği gün anlamına gelir. Alan adı yenileme ödemesi, ödeme tarihi son kullanma tarihinden önce olduğu sürece kabul edilir. Ödeme tarihi, seçilen ödeme yöntemi(yani ödeme yöntemi sağlayıcı) ödemenin başarılı gelişini doğruladığında ayarlanır. Alan adı yenilenmesi zamanında ödenmemesi halinde, alan adı karantinaya alınır. Bu karantinadan alan adını kurtarmak mümkündür. Bu hizmet (alan adı restorasyonu) ekstra ücretler ile ilişkilendirilir. Genel üst seviye alan adları(.com, .net, .org, vs.) için restorasyon ücretleri 150 USD'dır (100 EUR). Diğer üst seviye alan adları için restorasyon ücreti farklılık gösterir ve 150 USD'den (100 EUR) başlar.

4.3 Kayıt İptali
Domain, başarılı satın alım işleminden itibaren satın alan kişinin malıdır, bu yüzden feshedilemez ve dolayısıyla para iadesi mümkün değildir.

4.4 Gizli Domain Kaydı
Bir domain adı için kaydolabilir ve bu sırada gizliliğinizi koruyabilir, SPAM(istenmeyen elektronik mesaj)lar almaktan ya da veritabanlarında görünür olmaktan kaçınabilirsiniz. Kayıt sırasında iletişim bilgilerinizi açıklamanız gerekmektedir fakat bu bilgi yalnızca ücretlendirme (fatura kesmek gibi) amacıyla kullanılacaktır. Sağladığınız bilgiler açıklanmayacak, bunun yerine Anonymouse Domains s.r.o.'nun bilgileri gösterilecektir. Gizli alan adı kayıt servisi, kayıt numarası:28296800 olan ve Hlinky 995/70, Staré Brno, 603 00 Brno, Çek Cumhuriyeti adresinde olan Anonymouse Domains s.r.o. tarafından sağlanır ve Anonymouse Domains s.r.o. kullanım koşullarına uygun olarak sunulur. Servisin kullanım koşulları burada listelenmiştir: http://www.anonymousedomains.com/service-agreement.html

5. Sözleşme ve Sözleşme Feshi

5.1 Sözleşme
Bir hizmet sipariş ettiğiniz andan itibaren Siz ve Webnode arasında bir bağlayıcı sözleşme başlamış demektir ve ödeme başarılı bir şekilde gerçekleştikten sonra bu sözleşmeye bağlı kalınacaktır. Ödemenin "başarılı bir şekilde gerçekleşmesi"; tam miktarın ödenmesi ve faturanın Webnode Hesabınızın Yönetimi bölümünde, Satın Alınan Hizmetler ve Faturalandırma Bölümü kısmındaki Arka Ofis sekmesi altında mevcut olması anlamına gelir. Hizmetin iptali talebinde bulunabileceğiniz 15 günlük bir "geri ödenebilir süreç" vardır. Fakat bu süreçle ilgili belirli kriter ve kurallar vardır (lütfen Madde 6.4'e göz atın).

5.2 Sözleşme Feshi
Ödenmiş ücretlerin iadesi talebinde bulunmamanız karşılığında, herhangi bir servisin herhangi bir zamanda iptalini talep edebilirsiniz. Bununla birlikte; geri ödeme, hizmetlerin satın alımı ve mevcut hizmetlerdeki değişim talebi (örn: projenizin işlevini etkileyen herhangi bir şey); Siz (proje sahibi) tarafından ve projeye kayıt sırasında kullanılan e-posta adresi yoluyla yazılı olarak ibraz edilmek zorundadır.

5.3 Sözleşme Süresi
Website pakedi satın alımlarında, 1 yıldan 10 yıla kadar sözleşmeler yapılabilir. Domainlerin en az 1 – 2 yıl (domain sağlayıcısının şartlarına göre değişebilir) ve en çok 10 yıl sözleşme süreleri vardır. Geri kalan hizmetler için ise, satın alım sırasında aksi belirtilmediği takdirde, hizmet sağlandığı anda sözleşme sona erer.

6. Ödemeler ve Para İadeleri

6.1 Ödeme Şekilleri
Premium hizmetler; kredi kartı, PayPal, banka havalesi, elektronik havale ve diğer ülkeye özgü ödeme yollarıyla (Webnode banka hesabına doğrudan yatırım dahil olmak üzere) ödenebilir.

Banka havalesi yoluyla ödeme durumunda gerekli olacak tüm bilgiler, Premium hizmet sipariş formunda mevcuttur. Bununla birlikte, banka havalesi işlemi dolayısıyla kesilecek ek ücretlerin Webnode tarafından değil, Sizin tarafınızdan karşılanacağını lütfen gözönünde bulundurun.

Not: Ödeme talebi formundaki bilgilerinizi doldurmaktan Siz sorumlusunuz. Lütfen tüm alanların dolu ve verilen bilgilerin doğru olduğundan emin olun. Webnode, yanlış ya da yetersiz Kullanıcı bilgileri sebebiyle tamamlanmayan taleplerden sorumlu değildir.

6.2 Tekrarlanan Ödeme (Otomatik Yenileme)
Premium paketlerden birini satın almanız ve ödemeyi kredi kartı ya da PayPal yoluyla yapmanız durumunda, üyeliğiniz otomatik olarak yenilenecektir. Yenilemenin sıklığı, ödeme türü seçiminize göre aylık ya da yıllık olabilir. Yıllık yenileme planında; ödenecek para miktarı, pakedin son kullanım tarihinden 30 gün önce hesabınızdan çekilecektir.

Otomatik yenileme, projenizin "Yönetim" bölümünden herhangi bir zamanda iptal edilebilir.

6.3 Ödeme Tarihi ve Aktivasyon Tarihi
Ödeme tarihi; seçilen ödeme şirketinin (örn: ödeme şekli sağlayıcısı), söz konusu miktarın başarılı bir şekilde alımını onaylaması üzerine ayarlanır. Kredi kartıyla ya da PayPal yoluyla yapılan ödemelerde; miktar, anında hesabınızdan kesilir. Ek olarak, ödeme ve aktivasyon tarihleri aynıdır. Fakat, tümü ödenmiş siparişin aktivasyonunun elle yapılması zorunluluğu halinde, aktivasyon birkaç gün ertelenebilir.

6.4 İade Talepleri
Alan adı kaydı dışında tüm Premium servislerimiz aktif edildikleri tarihten itibaren ilk 15 gün içinde iade edilebilirlerdir. Para iadesi sadece Premium hizmetleri ilk alımınız için mümkündür. Webnode yineleyen ödeme tarafından yürütülen otomatik servis yenilemeleride dahil herhangi bir sonraki alım için para iadesi yapmayacaktır. Lütfen kuponların hiçbir şekilde iade edilemez olduğunu unutmayın.

Kayıtlanmış alan adlarının geri ödemesi mümkün değildir. Premium paket ile birlikte ücretsiz alan adı kuponu almanız ve alan adınızın kayıtlanmasından sonra geri ödeme talebiniz olması durumunda, alan adı kupon değeri hariç Premium pakete eşdeğer miktarın geri ödemesi yapılır.

Eğer - online reklam kampanyası olması halinde - üçüncü taraf (Google) Kampanyanın sunduğu şüpheli ürün/hizmet nedeniyle oluşturulan kampanyayı bloke etmeye karar verirse, para iade talebi mümküm değildir. Bu gibi durumlarda Webnode kulanıcının finansal kayıplarından sorumlu değildir.

Sözleşme feshi talebi için, Müşteri Hizmetleri Departmanımıza e-posta göndermelisiniz. (Lütfen madde 5'e göz atın.)

Website paketlerinin 15 günlük süreç içindeki iptali için bir gerekçe göstermeye gerek yoktur. Fakat, gerekçe göstermeniz, onu bir bilgi kaynağı olarak kullanmamız dolayısıyla Bizim açımızdan tercih edilir.

Website paketleri ve domain kayıtları haricindeki herhangi bir premium hizmetin iptalini talep etmeniz durumunda, iptal için bir sebep göstermeniz gerekmektedir. Aşağıda belirtilen tüm hususlar için, para iadesini mümkün kılabilecek sebepler şunlardır:

 • (a) Tüm hizmetlerin (ücretsiz sürümler dahil) tamamen sonlandırılması;
 • (b) Hizmetle ilgili, projenizin normal görevini yapmasına engel olan devamlı bir teknik sorun;
 • (c) Ücreti tamamen ödenmiş bir hizmetin sağlanmasındaki başarısızlık.

Not: Webnode, belirttiğiniz iptal sebebini inceleme ve talebinizin kabulüne veya reddine karar verme hakkını saklı tutar.

6.5 Geri Ödemenin Tarihi ve Şekli
Ücretlerin geri ödemesi, Webnode'un geri ödeme tebligatı tarihinden 60 gün sonrasına kadar yapılabilir. Para iadesi, ödemenin yapıldığı yolla (ödemenin banka transferi yapılması haricinde) ya da iade edilemez ödeme kuponu yoluyla yapılacaktır. Aktivasyon iptali, para iadesi ile aynı zamanda yapılır.

7. Kabul Edilen Kullanım

Webnode websitesinin "kabul edilen kullanım"ı; onun içeriği, ürünleri ve hizmetleri; paragraf 7.1 ve 7.8 arasında tanımlanmıştır. Bu paragraflarda belirtilenlere aykırı olan eylemleriniz, Hizmet Şartlarının ihlali mânâsına geleceğinden, hakkınızda disiplin işlemi ve yasal takibat başlatılmasına sebep olur.

7.1 İçerik
Webnode web sitesi aracılığıyla lekeleyici, kötüleyici, tehdit edici, müstehcen, zararlı, pornografik ve yasadışı ya da Bizim veya bir başkasının haklarını (fikri mülkiyet hakkı, kişisel hak ve özgürlükler ve gizlilik hakkı da dahil olmak üzere) ihlal edici veya bunlara tecavüz edici ve tüm bunlar sebebiyle rahatsız edici veya sıkıntı verici bir içerik göndermeyeceksiniz. Hiçbir şekilde kaba, nezaketsiz, cinsiyet farkı gözeten, ırkçı veya saldırgan içerikli görüşlerinizi ifade etmeyeceksiniz. Kullanıcılarımızı her zaman birbirlerine saygılı davranmaları konusunda teşvik ederiz.

7.2 İçerik Sahipliği
Webnode web sitesinde, sahibi olmadığınız veya sahibi farklı olduğu durumda ise sahibinin izni olmadan hiçbir şey yayımlamayacaksınız, bunları ifade etmeyeceksiniz, paylaşmayacaksınız ve bunları paylaşılabilir/görüntülenebilir hale getirmeyeceksiniz.

7.3 Etkinliklere Katılım
Websitemiz dahilinde organize edilecek bir promosyon, yarışma ya da pazarlama kampanyasına katılmanız durumunda, bunların kurallarına bağlı kalacaksınız.

7.4 Müdahale
Webnode web sitesinin işlevselliğini ya da güvenliğini etkileyecek davranışlarda bulunmayacak, personelimiz açısından rahatsızlık yaratıcı ve makul olmayan girişimlerde bulunmayacaksınız.

7.5 Kimlik
Herhangi bir kişi veya kurumu taklit etmeyecek, herhangi bir kişi ya da kurumla olan bağlantınız hakkında yanlış beyan vermeyeceksiniz.

7.6 SPAM
Webnode websitesinizi, SPAM göndermek yoluyla tanıtmayacaksınız (örn: hesap sahibinin onayı olmadan söz konusu hesaba gönderilen e-postalar).

7.7 Robot Yazılım
Yeni Webnode websiteleri oluşturmak, Webnode websitelerine erişmek ya da içeriklerinde değişiklik yapmak için robot yazılım (ya da Webnode ile bağlantısı olmayan diğer bir yazılım) kullanmayacaksınız.

7.8 Alternatif Sorun Çözümleri
Herhangi bir Webnode hizmeti, özelliği ya da pakedi kısıtlamalarının üstesinden gelmek için alternatif bir yol kullanmayacaksınız.

8. Fikri Mülkiyet

Tüm telif hakları, ticari markalar ve Webnode web sitesinin bir parçası olarak sunulan tüm malzeme veya içeriğe bağlı fikri mülkiyet hakları her zaman Bizim veya lisansörümüzün olarak kalacaktır. İşbu malzeme ve içeriği kullanmanız, sadece Bizim veya lisansörümüzün yazılı izni sayesinde mümkün olacaktır. İşbu malzeme ve içeriği, hiçbir şekilde kopyalamayacak, çoğaltmayacak, dağıtmayacak, yaymayacak, istismar etmeyecek veya türevlerini oluşturmayacaksınız. Aynı zamanda; bir üçüncü şahıs kişi/kuruma da yukarıda sayılan işlemleri yapması için yardım/kolaylık sağlamayacaksınız.

Ayrıca; yukarıda tanımlanan veya benzeri kullanımdan haberdar olmanız durumunda, Bizi acilen bilgilendirmeyi kabul ediyorsunuz.

9. Gizlilik

9.1 Mevzuat
Tarafımızca toplanan kişisel bilgilerinizi kapsayan, ülkeye özgü ilgili veri koruma yasalarının tümüne riayet etmekteyiz.

9.2 Veri İşleme
Sizden, Webnode sitesinin değişik sayfalarında kendiniz hakkında bilgiler girmeniz istenebilir. Fakat bu bilgileri, talebin yapıldığı sayfada belirtilenin dışında bir sebeple kullanmayacağız. Aynı zamanda, toplanan tüm kullanıcı bilgilerinin işlenmesi, Gizlilik Politikası'nda belirtilen sebep ve kısıtlamaların dışına çıkamaz.

9.3 Verinin Geri Çekilmesi
Kişisel bilgilerinizin, pazarlama veri tabanımızdan silinmesini talep edebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için; Müşteri Hizmetleri departmanımıza Siz (proje sahibi) tarafından, projenin kaydı sırasında kullanılan e-posta adresi kullanılarak yazılı bir istek gönderilmelidir. Bunun için kendi Webnode sitenizdeki linki ya da Bizim websitemizdeki İrtibat sayfasını kullanabilirsiniz.

9.4 Kişisel Veride Değişiklik
Bu bilgileri Müşteri Hizmetleri işlemlerinde kullandığımızdan dolayı, tüm kişisel bilgilerinizi güncellemenizi öneriyoruz.

9.5 Kayıt
Ürün ve hizmetlerimizden faydalanmak için, Webnode'da geçerli bir kaydınız bulunması gerekmektedir. Bu sayede; içinde birçok Webnode sitesi oluşturabileceğiniz projelere sahip olabilirsiniz. Webnode'a kayıt olmak için; geçerli bir e-posta adresi, şifre ve bazı diğer kişisel bilgileri sağlamalısınız. Şifrenizin ve hesabınızın güvenliğinden Siz sorumlusunuz. Şifreniz ve hesabınız bünyesinde gerçekleşecek tüm aktivite ve olaylar da Siz'in sorumluluğundadır. Şifre ve hesap bilgilerinizi çok gizli tutmanızı ve kimseyle paylaşmamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Şifrenizin ve/veya hesabınızın izniniz dışında kullanımı halinde; lütfen kayıt esnasında kullandığınız e-posta adresinden yazarak Webnode'u derhal bilgilendirin. Hesabınızın kötüye kullanımından kaçınmak için, lütfen her oturumun sonunda hesabınızdan çıkış yaptığınızdan emin olun.

10. Şartlarımızın İhlali

Madde 7'de belirtilen koşullara uymamak ve/veya bu Şartlar ve Koşullara uymayan davranışlarda bulunmak, disiplin işlemi ve yasal takibata maruz kalmanıza yol açar. Webnode, disiplin işlemi (tüm servislerin kısıtlanmasını da içerir fakat bununla sınırlı değildir) başlatmaya karar verme hakkını saklı tutar.

Mevcut Hizmet Şartları'nın, Şartlar ve Koşullar'ın veya yerel yasalarınızın ihlali halinde, lütfen rapor ediniz. Bizi bu gibi davranışlar hakkında bilgilendirmek için lütfen buraya tıklayınız.

11. Hizmetlerin Kısıtlanması/İptali

Şartlar ve Koşullar'ı ihmal etmeniz ya da ihmal etmeye yatkın olduğunuza inanmamızı sağlayacak mantıklı sebeplerimiz olması durumunda, size sağladığımız hizmetlerin anında iptali ya da süresiz olarak askıya alınması hakkını elimizde tutuyoruz. Ayrıca; tarafımızca kabul edilemez bir davranışta bulunmanız halinde, hizmetlerimizin iptali de yine bizim takdirimizdedir.

12. Red

ÜRÜN VE/VEYA HİZMETLERİMİZİN (HİZMETLERİMİZ YOLUYLA İNTERNETTEN İNDİRİLEN ŞEYLER DAHİL OLMAK ÜZERE) KULLANIMI SONUCUNDA YA DA KULLANIMINA BAĞLI SEBEPLERLE; DİREKT OLARAK, DOLAYLI OLARAK YA DA KAZARA MEYDANA GELEBİLECEK VE KULLANICILARA, ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARA YA DA BU KİŞİLERİN DONANIMLARINA ZARAR VERECEK HASARLARDAN SORUMLU DEĞİLİZ. HİZMETLERİMİZİN, ÜRÜNLERİMİZİN VE/VEYA WEBSİTEMİZİN KULLANIMININ MÜMKÜN OLMAMASI SONUCUNDA YA DA BUNA BAĞLI SEBEPLERLE; DİREKT VEYA DOLAYLI YOLDAN MEYDANA GELEBİLECEK; KULLANICILARIMIZI VEYA ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARI ETKİLEYECEK HASARLARDAN MESUL DEĞİLİZ. DOLAYISIYLA; HİZMETLERİN KULLANIMI SİZİN TAKDİRİNİZLE MEYDANA GELMİŞ DEMEKTİR VE BUNA BAĞLI RİSKİ SİZ TAŞIMAKTASINIZ. İNTERNETTEN İNDİRİLECEK ŞEYLERİN YOL AÇABİLECEĞİ; BİLGİSAYAR SİSTEMİNİZE VEYA BAŞKA BİR AYGITINIZA GELECEK ZARARLARDAN YA DA OLASI BİR VERİ KAYBINDAN SADECE SİZ SORUMLUSUNUZ.

WEBNODE SİTESİNİN, HİZMETLERİMİZİN VE ÜRÜNLERİMİZİN KULLANIMINDA RİSKİN SİZE AİT OLDUĞUNU; AYNI ZAMANDA WEBNODE SİTESİNİN, HİZMETLERİNİN VE ÜRÜNLERİNİN "OLDUĞU GİBİ" VE "MÜMKÜN OLDUĞU TAKDİRDE" SUNULDUĞUNU AÇIKÇA ANLIYOR VE KABUL EDİYORSUNUZ.

12.1 Üçüncü Şahıslar
Üçüncü şahıs websitelerinde bulunan ya da bu siteler yoluyla ulaşılabilecek hiçbir içerik, tanıtım, ürün ya da hizmetten sorumlu tutulmayacağız ve tutulmayı kabul etmiyoruz.

Webnode'un sitesinde bulunan ya da sitesi yoluyla ulaşılabilen, Siz ve Üçüncü Şahıs arasındaki herhangi bir işlem – hizmetlerin, ürünlerin ve bunların taşınmasının ödemesi ve herhangi diğer şartlar, koşullar, garanti ya da bu gibi anlaşmalarla ilişkili vekaletler de dahil olmak üzere – Siz ve söz konusu şirket arasında gerçekleşmiş demektir. Dolayısıyla, bu tarz anlaşmalar sebebiyle meydana gelebilecek herhangi bir kayıp/zarardan sorumlu ve mesul değiliz.

12.2 Garanti Reddi
Webnode, ona bağlı kuruluşlar ve onun lisansörleri; aşağıda belirtilenlere vekil olmaz ve garanti etmez:

 • (a) Ürünleri ve hizmetleri kullanımınız, ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır;
 • (b) Ürünleri ve hizmetleri kullanımınız; kesintisiz, zamanında, hataya ve virüse korumalı olacaktır;
 • (c) Ürünlerin ve hizmetlerin kullanımı sonucunda elde edeceğiniz tüm bilgiler doğru ve güvenilir olacaktır;
 • (d) Hizmetlere dahil olarak Size sunulan her tür yazılımın çalışma ve işlevindeki kusurlar düzeltilecektir.

Hizmetlerimiz yoluyla Webnode tarafından alacağınız hiçbir sözlü veya yazılı tavsiye ya da bilgi; şartlarda açıkça belirtilmemiş olan birşeyin garantisini vermez.

13. Sorumluluk Çerçevesi

Red (madde 12) maddesindeki genel hükme bağlı olarak; WEBNODE'UN, ONA BAĞLI ORTAKLIKLARININ VE LİSANSÖRLERİNİN; PARAGRAF 13.1 VE 13.4 ARASINDA BELİRTİLEN HALLERDE SİZE KARŞI SORUMLU OLMAYACAĞINI AÇIKÇA ANLIYOR KABUL EDİYORSUNUZ.

13.1 Genel
Herhangi bir sebeple maruz kalabileceğiniz, herhangi bir direkt, dolaylı, tesadüfi veya özel dolaylı hasar ya da cezai tazminat. Bu kapsama; kâr veya fayda kaybı (doğrudan ve/veya dolaylı olarak), iş itibarı kaybı, veri kaybı, zarar gören ürünün veya hizmetin yerine yenisini koyma masrafları ve fiziki olmayan diğer unsurların kaybı dahildir fakat bununla sınırlanamaz.

Maruz kalabileceğiniz, aşağıda sayılan maddelerden kaynaklanan – fakat bu maddelerle sınırlı olmayan – herhangi bir kayıp veya hasar:

 • (a) Herhangi bir reklamın varlığına, doğruluğuna veya bütünlüğüne olan güveniniz ya da hizmet kullanımlarında tanıtımı yapılan bir reklam verici veya sponsorla Sizin aranızda olan bir ilişki veya işlem sonucunda ortaya çıkan güven;
 • (b) Webnode'un hizmetlerde yapacağı değişiklikler ya da hizmetlerin sunumunda meydana gelecek geçici veya kalıcı kesintiler (veya hizmetlerin özelliklerinde oluşacak kesintiler);
 • (c) Hizmet kullanımınız kapsamında, her türlü içeriğin veya iletişim verisinin saklanmasındaki bir hata veya bunların silinmesi ya da bozulması;
 • (d) Webnode'a, doğru olmayan hesap bilgileri sağlamış olmanız;
 • (e) Şifrenizi ve hesap detaylarınızı güvenli ve gizli tutmamanız.

13.2 Yetki Alanı
Webnode'un paragraf 13.1'de belirtilen sorumluluk çerçevesi, Webnode'un bu gibi kayıp durumlarında bilgilendirilmesine ya da bu gibi kayıplar yaşanması olasılığının farkında olmasına bakılmaksızın geçerli olacaktır. Aynı zamanda; sizin yetki alanınızda meşru olan sınırlamalar da sizin için geçerli olacaktır.

13.3 Webnode Sitelerinde Sağlanan Bilgiler
Aşağıdaki maddelerde ifade edilenler hakkında sorumluluk ve mesuliyet kabul etmiyoruz:

 • (a) Bloglar ve/veya forum başta olmak üzere, Kullanıcılar tarafından girilen yazılar. Ek olarak; bu gibi yazıları kontrol etme ve hatta yanıtlama, yorum yapma, düzenleme, yazının yayımlanmasını reddetme ya da herhangi bir içeriği bloglardan ve/veya forumdan kaldırma hakkını elimizde bulunduruyoruz. Fakat bir maddenin silinmemesi; onun, tarafımızca uygun bulunduğu veya kabul edildiği anlamını içermez;
 • (b) Webnode sitesindeki bir bilgi/ifadenin doğruluğu, güvenilirliği ve zamanlaması. Bloglarda ve/veya forumda; Kullanıcılar tarafından girilmiş ifade, tavsiye ve/veya fikirlerden – yasanın gerektirdiği durumlar haricinde – sorumlu/mesul değiliz. Bir Kullanıcının ifade ve/veya hareketlerinden dolayı bir hak iddia etmeniz durumunda; bu hakkı bize karşı değil, yalnızca o Kullanıcıya karşı arayacağınızı kabul ediyorsunuz;
 • (c) Webnode sitesinin kalitesi, doğruluğu ve uygunluğu (yasanın gerektirdiği durumlar haricinde). Fakat hizmetlerimizi en profesyonel biçimde sunabilmek için elimizden geleni yapacağız;
 • (d) Tarafımızca yapılan yanlış beyanlar ve dikkatsizliğimizden kaynaklanan ölüm veya yaralanma. Webnode sitesini kullanımınız sonucuyla veya dolayısıyla Sizin veya bir üçüncü şahsın başına gelebilecek olan kayıp/hasardan da sorumlu ve mesul tutulmayacağız.

14. Sürekli İyileştirme Süreci

Hizmetlerimizin ve ürünlerimizin kalitesi, Webnode'un temel odak noktasıdır. Bu yüzden sistemimiz; hem teknoloji hem de ürün dizaynı konularında Sürekli İyileştirme Sürecine tabi tutulmaktadır.

15. Geri Bildirim

Mükemmellik taahhütümüzün bir parçası olarak, Webnode AG; mevcut Şartlar ve Koşullar başlığı altında ifade edilen koşul ve politikalar hakkındaki yorum ve önerilerinize önem vermektedir. Yorum/önerileriniz için Müşteri Hizmetleri departmanımızla iletişime geçebilir ya da support@webnode.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.3 Mart 2012 tarihinde güncellenmiştir.

Ücretsiz
web sitesi!

 • %100 ücretsiz
 • 5 dakikada
 • Kendi alan adınız
 • Reklam yok
 • Yükleme yok
 • Programlama yok
Web sitesi oluştur
Şifrenizi mi unuttunuz?