Gizlilik Politikası

Webnode; müşterilerinin, ziyaretçilerinin, kullanıcılarının ve www.webnode.com ve/veya bizim (“Webnode AG”) tarafımızdan yönetilen web sitelerini kullanan diğerlerinin, gizliliği önemsediğinin farkındadır. Bu Gizlilik Politikasi Webnode sitelerinde toplanan Kullanıcı Bilgilerinin kullanımı ve ifşası hakkında bilgi içermektedir. Bu Gizlilik politikası size Webnode sitelerini kullanıp kullanmamaya karar vermenize yardımcı olur.

Bu Gizlilik Politikası, Şartlar ve Koşullar içinde bulunmaktadır ve Webnode Hizmet Kullanım Koşulları'na tabidir. Webnode sitesinin kullanımı ve sitede vermiş olduğunuz tüm kişisel bilgiler bu Gizlilik Politikası'na ve aynı zamanda Hizmet Kullanım Koşulları'na tabidir.

Kullanıcılar tarafından Webnode sitelerine eklenen herhangi bir görüntü, vidyo veya herhangi bir başka içerik; yayınlanmış içerik olarak adlandırılır ve bu yüzden Gizlilik Politikasına tabi değildir.

Webnode Hangi Bilgileri Topluyor?

Kayıttan sonra, ürün veya hizmet satın alımında ve Webnode sitesine her ziyaretinizde veya hesabınıza her eriştiğinizde, bir takım özel bilgilerinizi topluyoruz; bunlar ilerleyen paragraflarda daha detaylı bir şekilde açiklanmıştır.

Kullanıcı Bilgileri: Kişisel Tanimlanma Bilgileri (ad, soyad, e-posta vb.)'ni; Webnode Hizmetlerine kayıt olurken veya Webnode sitelerinde ve forumlarda resim ekleme, etiketleme, vidyo ekleme, mesaj yayınlama gibi durumlarda sizler sağlıyorsunuz.

Tanımlama bilgileri: Webnode sitelerine girdiğinizde, bilgisayarınıza, kullanmış olduğunuz web tarayıcısına bağlı olarak, alfanümerik karakterler dizisi içeren tanımlama bilgileri (cookies) gönderebiliriz. Biz, hem oturum tanımlama bilgileri hem de kalıcı tanımlama bilgileri kullanıyoruz. Kalıcı tanımlama bilgileri web tarayıcınızı kapattıktan sonra hard diskinizde saklanır. Bu bilgiler, web tarayıcınız tarafından sonraki oturumlarınızda kullanılabilir. Kalıcı tanımlama bilgileri, web tarayıcınızın ayarlar kısmından silinebilir. Oturum tanımlama bilgisi geçicidir ve web tarayıcınızı kapattıktan sonra otomatik olarak silinir. Web tarayıcınızı hiçbir tanımlama bilgisini kabul etmeyecek şekilde veya tanımlama bilgisini kabul etmeden önce size soracak şekilde ayarlayabilirsiniz. Ancak, tanımlama bilgileri kabul edilmeyecek şekilde ayarlandığında, Webnode sitesinin bazı özellikleri tam olarak çalışmayabilir.

Seyir kayıtları: Seyir kayıtları, web tarayıcınız tarafından herhangi bir web sitesini ziyaret ettiğinizde otomatik olarak oluşturulur. Webnode'a kayıt olduğunuzda veya Webnode sitelerini ziyaret ettiğinizde, sunucularımız web tarayıcınız tarafından belirli bilgileri kayıt eder. Bu sunucu kayıtları; web isteği, IP adresi, web tarayıcısı tipi, web tarayıcısı dili, bakılıp çıkılan sayfalar ve URL, platform tipi, tıklama sayısı, alan adları, ziyaret edilen sayfalar, görüntülenen sayfalar ve görüntülenme sırası, belirli sayfalarda geçirilen süre, isteğinizin tarih ve saati ve web tarayıcınızı belirtebilecek daha fazla tanımla bilgisi olabilir.

Bu Bilgileri Nasıl Kullanıyoruz?

Eğer kişisel bilgilerinizi bize Webnode sitelerinde vermiş iseniz, biz sonrasında kişisel bilgilerinizi, Webnode sitelerinizde daha iyi işlem yapabilmeniz için size sağlarız.

Gönüllü olarak internette (tartışma sayfaları, mesajlar kısmı ve bloglar, profiliniz) vermiş olduğunuz kişisel bilgiler herkes tarafından görüntülenebilir ve diğer kullanıcılar tarafından toplanıp kullanılabilir. Webnode sitelerinde paylaşmış olduğunuz herhangi resim, vidyo veya benzeri bir görüntü; internet üzerinde, medya kanalları ve diğer insanlar tarafından görüntülenebilir ve paylaşılabilir.

E-posta adresinizi, reklam dışı veya yönetimsel olaylar (Webnode üzerindeki büyük değişiklikleri size bildirme veya müşteri hizmetleri olayları) için kullanabiliriz. Belirli ve belirli olmayan (kullanıcı kullanım bilgileri, tanımlama bilgileri, IP adresi, web tarayıcısı tipi, tıklama bilgisi, vb.) kişisel bilgilerinizi kaydederek, takip ederek ve Kullanıcı özelliklerini analiz ederek, Webnode sitelerinin kalitesini arttırmak ve dizaynını yeni özellikler, promosyonlar, fonksiyonlar ve hizmetler yaratarak geliştirmek için kullanıyoruz.

Tanımlama bilgilerini ve seyir dosyalarını: (a) Webnode sitelerine her girişinizde tekrar tekrar girmemeniz için bilgilerinizi hatırlama; (b) normal, kişisel içerik ve bilgi sağlamak; (c) reklam kampanyalarımızın etkinliğini ölçmek; (d) ziyaretçi sayısını ve trafiği ölçmek; (e) girişlerinizi, çıkışlarınızı ve promosyonlar, piyangolar ve yarışmalardaki durumunuzu takip etmek; (f) kullanıcılarımız veya mühendislerimiz tarafından belirtilmiş IP adresi hakkında belirli bir web şirketi veya ISP kaynaklı problemleri bulmak ve çözmek ; ve (g) giriş yaptıktan sonra sizin bilgilerinize ulaşmak için kullanıyoruz.

Webnode Ne Zaman Bilgi İfşa Eder?

Belirli ve belirlenemeyen kişisel bilgiyi ortaklarımıza bizim için işlem yapmaları için sağlıyoruz. Bu ortakların Gizlilik Politikamıza uyduklarından emin oluyoruz ve bu bilgileri mümkün olduğunca kısa süre için kullanmalarını sağlamaya ve gizlilik ve güvenlik kuralları çercevesinde olduğuna emin olmaya çalışıyoruz.

Kişisel veya kişisel olmayan bilgiyi, yasalar tarafından istenmesi durumunda veya devlet yasalarına uygun olması şartıyla belli bir inancı kanıtlaması açısıdan kullanılması için veya mahkeme kararı için veya arama kararı durumlarında sağlayabiliriz.

Yasal olmayan aktivitelerin araştırılması, önlenmesi ve karşı aksiyon alınması, toplum güvenliğine veya herhangi birisinin güvenliğine tehdit oluşturması durumlarında, Kullanım Koşullarımız'a karşı olması durumunda veya yasaya karşı olması durumunda bilgiyi paylaşmak zorunlu olabilir.

Webnode, kişisel belirli ve/veya kişisel olmayan belirli bilgiyi, Hizmet Koşullarımız'a karşı olması durumunda, şirketimizi herhangi bir üçüncü kişinin suçlamalarına karşı koruma durumunda, kolluk güçlerine yardım sağlama durumunda, web sitelerimizin güvenliğini sağlama durumlarında, Webnode ürünleri ve hizmetlerini korumak için veya herhangi bir Webnode malına, çalışanına, kullanıcısına veya diğerlerine tehdit oluşturması durumunda açıklama hakkını saklı tutar.

Sizin Seçimleriniz

Elbette kişisel bilgilerinizi paylaşmama hakkına sahipsiniz ancak bu durumda Webnode bazı servisleri size istenen seviyede sağlayamayabilir. Kişisel bilgilerinizi ve e-posta tercihlerinizi istediğiniz zaman hesap profil sayfanıza giderek güncelleyebilir veya düzeltebilirsiniz. Webnode sitelerine yüklenen medya dosyalarının kaldırılamayacağını ve kaldırılması durumunda Hizmet Koşullarımız'a ters düşecegini hatırlatmak isteriz.

Gizliliğinizi ve güvenliğinizi korumak için, size profil erişim yetkisi veya düzeltme yapma şansı vermeden önce birtakım adımlar atıyoruz (örn. belirleyici bir şifre sormak gibi). Bu şifrenin ve hesap bilgilerinizin gizliliği sizin sorumluluğunuz altındadır.

Veri Güvenliğine Bağlılığımız

Webnode kişisel bilgilerinizin bütünlüğü ve korunması için fiziksel, yönetimsel ve teknik güvenlik sağlamaktadır. Ancak, sizin tarafınızdan sağlanmış bu bilgilerin güvenliğini yüzde yüz sağlayamayabileceğimizi ve bu riskin sizin üzerinizde olduğunu belirtiriz. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgileri alır almaz, Webnode, sistemlerin güvenliğini sağlamak için büyük bir çaba sarfetmektedir. Ancak lütfen unutmayın ki; bu bilgilere bizim fiziksel, yönetimsel veya teknik güvenlik elemanlarımız tarafından ulaşılmayacağının bir garantisi yoktur.

Eğer Webnode, herhangi bir güvenlik uyarısı alırsa, sizi hemen elektronik olarak uyarabiliriz ki gerekli önlemleri alabilesiniz. Webnode kendi sitesinde bu güvenlik uyarısını yayımlayabilir. Ücretsiz güvenlik uyarısı almak için (veya ücretsiz uyarı almayı durdurmak için) lütfen Müşteri Hizmetleri departmanımızla iletişime geçiniz.

Bu Gizlilik Politikası ile İlgili Değişiklikler ve Güncellemeler

Bu Gizlilik Politikası belli aralıklarla gözden geçirilebilir ve bu “en son güncelleme” şeklinde sayfanın altında belirtilir. Lütfen, değişikliklerden haberdar olmak için bu sayfayı tekrardan ziyaret etmeyi unutmayın. Genel olarak, kişisel bilgileriniz hali hazırdaki Gizlilik Politikası'ndaki şartlara uygun olarak işlenecektir. Webnode'u kullanımınız, bu Gizlilik Politikası'na sadık olduğunuzu göstermektedir.

Geri bildirim

Gizlilik Politikası'na ve Webnode sitesine istinaden herhangi bir soru veya yorumunuz olması durumunda lütfen Webnode'a e-posta ile ulaşın: support@webnode.comSon Güncelleme 02.03.2012.

Ücretsiz
web sitesi!

  • %100 ücretsiz
  • 5 dakikada
  • Kendi alan adınız
  • Reklam yok
  • Yükleme yok
  • Programlama yok
Web sitesi oluştur
Şifrenizi mi unuttunuz?