Web sitenizi cep telefonunuz ile yönetin

Bugün, Webnode’un sağladığı 2 milyonun üzerinde websitesinin tümü, cep sürümünü tamamen ücretsiz olarak kullanıyor. iPhone, PDA veya diğer taşınabilir cihazları kullanan tüm ziyaretçiler, şimdi, cep telefonlarından, optimize edilmiş web sayfalarını ya da e-mağazaları görüntüleyebiliyor. Dahası, Webnode kullanıcıları için sadece cep telefonlarını kullanarak websitelerini ve e-mağazalarını yönetmek de şimdi çok kolay. Webnode internet hizmetleri, cep sürümünü m.webnode.com adresinde piyasaya sürmüştür.

Webnode’un kurucusu ve ortak sahibi Vít Vrba, bu konuda; “Cepten internet hizmeti yükselişte. Bu herkesin bildiği birşey. Fakat biz bunu yepyeni bir boyuta taşıdık. Cep tarayıcısı için sayfa optimizasyonundan ziyade, bir adım daha attık ve herkese, websitelerini internet üzerinden yönetme fırsatı tanıdık. Bu karmaşık sahada bunu gerçekleştiren, pazardaki ilk şirketiz” yorumunu yapıyor.

Bugün, akıllı telefonlar; yeterli işlem gücü, hız ve web’de gezinme için uygun görüntü çözünürlüğü sunuyor. Şimdilik toplam cep telefonu satışlarının 14%ünü oluşturan akıllı telefonların payı, Gartner’a göre, 2012’de 37%ye çıkacak. Akıllı telefonların satışının yükselmesiyle birlikte, cepten internet kullanımı da artacak. Cep telefonu operatörlerine göre, Avrupa’daki cepten internet kullanıcılarının sayısı geçen yıldan beri iki kat artarak 85 milyona ulaştı. Bu demek oluyor ki; Avrupa’daki her 9 SIM karttan biri, internete erişim için kullanılıyor. Bu sadece büyük işletmeler için değil, küçük şirketler için de bir fırsat. Ürünlerini ve servislerini internet üzerinden sunmak, bu işletmeler için, pazarlama stratejisinin doğal bir parçası olmalı.

“Şu anki akım çok bariz; birkaç yıl içinde internete cep telefonundan bağlananların sayısı, bilgisayardan bağlananların sayısını geçecek” diye devam ediyor Vít Vrba. “Bu temel adımı atmamızı, kullanıcıların cepten internete Webnode aracılığıyla ücretsiz erişimini mümkün kılmamızı, sağlayan sebep kesinlikle buydu.” Ve ekliyor; “Çek Cumhuriyeti’nde kurulmuş olan bir şirket olmamıza rağmen, bu yeni akımda bir dünya öncüsü haline geliyoruz.”

Ücretsiz
web sitesi!

  • %100 ücretsiz
  • 5 dakikada
  • Kendi alan adınız
  • Reklam yok
  • Yükleme yok
  • Programlama yok
Web sitesi oluştur
Şifrenizi mi unuttunuz?